Yaptığım uygulamayı App Store’da nasıl yayınlarım?

Sitemiz üzerinden geliştirdiğiniz iOS uygulamanızın önce Kaynak Kodlarını oluşturup indirin XCODE programı ile App Store’da yayınlamaya uygun hale getirmeniz gerekiyor. (XCODE programı yalnızca iOS işletim sistemli bilgisayarlarda çalışır) Yani IPA adlı dosyayı elde etmeniz gerekiyor. Buda Android’in APK dosyası gibi iOS’un uygulama dosyasının uzantı adıdır. (.ipa)

Daha sonra Google Play’de olduğu gibi bir App Store geliştirici hesabı açmalısınız. Bunun için de kayıt ücreti olarak 100 dolar ödemeniz gerekiyor. Bu ücreti ne yazık ki bir seferlik değil, yıllık olarak ödüyorsunuz. Bu ücretin de mobiluygulaman.com ile bir alakası bulunmamaktadır. Tamamen Apple tarafından alınmaktadır. APK’da anlattığımız buradaki geçerli sebeplerimiz ile iOS uygulamalarınızı da biz kendi hesabımızdan yayınlamıyoruz, sizin kendi hesabınızın olması ve orada yayınlamanız gerekiyor.

Kayıt olmak için buradaki linke tıklayıp geliştirici hesabı açmanız gerekiyor. Zaten hesabınız varsa yukarıda ki Sign linkinden giriş yapabilrisiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top