Uygulamalarınızı Google Play ve App Store’da yayınlamak için bilmeniz gerekenler

2024 yılıbdaGoogle play ve Apple app store’da bir uygulama, oyun yayınlamak isterseniz bunun için bir geliştirici hesabı açmanız gerekir ve de bunun bir bedeli vardır. İşte detaylar…

elma deposu

Apple App Store oyun yayınlama ücreti? 2024

App Store’daki bir uygulamayı yayınlamak için bir Apple Developer hesabına abone olmanız gerekir. Apple Geliştirici Programı’nın yıllık ücreti 100 USD’dir ve her yıl 1 kere ödenir. Yani bir kere apple app store uygulama/oyun yayınlama ücreti ödeyip kurtulamazsınız. Dolar kuru da sürekli arttığı için her sene daha fazla geliştirici hesabı ücretini Apple’a ödersiniz.

Henüz bir Apple Developer hesabınız yoksa, hesabınıza buradan abone olabilirsiniz:  https://developer.apple.com/programs/enroll//

Bu hizmet için Çift Kimlik Doğrulaması gerekir. Apple geliştirici hesabınızı bir Iphone’dan veya bir Ipad’den uygulama oluşturamazsınız, bir masaüstü MAC’ten uygulama/oyun oluşturmanız gerekir.

Apple Developer Programına kaydınızı tamamladıktan sonra , kaydolurken kullandığınız Apple Kimliği ile App Store Connect’te oturum açabilirsiniz.

App Store Connect, App Store uygulamalarınızı yönettiğiniz, satış raporlarınızı gördüğünüz, App Store Connect kullanıcılarınızı ve test kullanıcılarınızı yönettiğiniz ve daha pek çok şeydir.

Tüm süreç hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bağlantıyı kullanın:  https://developer.apple.com/app-store-connect/Google Oyun

Google play oyun yayınlama ücreti?

Google Play Store’daki bir uygulamayı yayınlamak için bir Google Play Geliştirici hesabına abone olmanız gerekir. Bir kerelik 25 ABD doları kayıt ücreti vardır. Bu google play oyun yayınlama ücretide aynıdır ve bir kez ödenmektedir. Google play oyun/uygulama yayınlama ücretinin iadesi yoktur. Hesap kapanırsa dahi ücret iadesi alınamaz.

Henüz hesabınız yoksa, hesabınıza buradan abone olabilirsiniz:  https://play.google.com/apps/publish/signup

Uygulama veya oyun yayınlama süreci

Uygulamanızı yada oyununuzu Google Play’de yayınlamak için mağazada yükleme işlemlerini burada anlattık.

Uygulamanızı Android Studio ile APK oluşturma işlemlerini de burada anlattık.

 

Eğer mobil uygulamanızı Google Play’de yada Apple App Store’da hızlı birşekilde bize yayınlatmak isterseniz BURAYA tıklayarak hizmetlerimizi görebilirsiniz.

Sizin için uygulamanızı yada oyununuzu Google Play’de yayınlayabiliriz, Apple App Store’da yayınlayabiliriz, bildirim gönderebileceğiniz webview APK uygulamanızı hızlıca oluşturup teslim edebiliriz.

3 thoughts on “Uygulamalarınızı Google Play ve App Store’da yayınlamak için bilmeniz gerekenler”

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top